Home / Bahçe Dekorasyon / Kış Bahçesi Dekorasyonu

Kış Bahçesi Dekorasyonu

Özellikle bahar ve yaz mevsimlerinde, balkonda vakit geçirmek oldukça keyiflidir ama havalar değiştiğinde ve soğuklar geldiğinde balkonda oturmak artık keyif vermez. Havalar soğuduğunda istediğiniz konforu bulamazsınız. Bu sebeple insanlar, kış mevsiminde de zaman geçirebilecekleri alanlar isteyebilirler. Kış bahçeleri özellikle kış aylarında keyifli bir zaman geçirmek amacı ile ayrılmış alanlardır.

Kış bahçesi için insanlar büyük bir alan gerektiğini düşünürler. Bu yazımızda, kış bahçesi oluşturmak isteyen herkese hitap etsin diye farklı büyüklüklere uygun kış bahçesi dekorasyonu önerileri vereceğiz. Minimalizm akımına uygun olarak düzenlenen kış bahçesiyle samimi bir ortam elde edebilirsiniz. Dört mevsim de kullanışlı olan bir alan yaratabilir ve her an keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Klasik Kış Bahçesi Dekorasyonu

Klasik kış bahçesi dekorasyonu gerçekleştirilirken genel olarak ahşap malzemelere ağırlık verilir. Klasik bahçeler çoğunlukla müstakil evler için uygundur. Çünkü bu bahçeler, evden bağımsız olarak inşa edilir. Küçük bir alana sahip olan bu bahçe modeli, tamamen ahşap malzemeler kullanılarak inşa edilir.

Klasik bahçe dekorasyonunda mobilyaların da ahşap olanları tercih edilir. Kahverengi ve beyaz tonları ile de bahçe dekorasyonu gerçekleştirilebilir. Mobilyaların kullanışlı olması önceliğimizdir. Saatlerce sohbet edebileceğiniz alanlar yarattığınızı aklınızdan çıkarmamanız gereklidir.

Minimal Kış Bahçesi Dekorasyonu

Minimal kış bahçesi dekorasyonu yapmak da mümkündür. Bu alanlar tamamen müstakil evi veya büyük balkonları olmayan kişiler içindir. Küçük balkonlarda minimal dekorasyon yaparken eşyaları doğru bir şekilde seçmek önem arz etmektedir. Alan küçük olduğu için büyük eşyaların tercih edilmemesi gereklidir. Yere büyük halılar serilmemeli ve zemini tamamen kaplamaktan kaçınılmalıdır. Bunun yerine küçük yolluklar ve minik duvar süsleri ile samimi bir ortam oluşturulabilir.

Modern Kış Bahçesi Dekorasyonu

Modern kış bahçesi seçeneklerinde ağırlıklı olarak üç rengin uyumundan faydalanılır. Gri, beyaz ve siyah renklerinin uyumu ile modern bir kış bahçesi oluşturulabilir. Modern görünümünde genel olarak cam eşyalar kullanılır. Boydan boya cam kullanılır ve dışarının tamamen görülmesi amaçlanır. Özellikle şömine gibi bahçenin kalitesini arttıracak eşyalara yer verilebilir. Ayrıca sürgülü kapı modelleri de bahçeye şık bir görünüm vermenize katkı sağlar.

About iga

Check Also

Veranda Nasıl Yapılır

Bu yazımızda, nasıl kendinize uygun veranda yapabileceğinizi tarif edecek ve bu hususta birkaç öneride bulunacağız: …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.