Home / Bahçe Dekorasyon / Veranda Nasıl Yapılır

Veranda Nasıl Yapılır

Bu yazımızda, nasıl kendinize uygun veranda yapabileceğinizi tarif edecek ve bu hususta birkaç öneride bulunacağız: Veranda Nasıl Yapılır?

Verandalar hem evin daha şık bir şekilde durmasına yardımcı olur hem de keyifli zamanların konforlu bir şekilde geçmesine yardımcı olur.

Veranda yapmaya karar verdiğiniz zaman nasıl bir modeli tercih edeceğinize karar vermeniz gereklidir. Stilinizi belirledikten sonra bir sonraki adıma geçebilirsiniz. Bu aşamada tarz, bu işlem için ayrılan bütçe, istenen gölgeleme ve boyutu gibi pek çok farklı unsura karar verilmelidir. Bütün detayları ile planlanan verandanın yapımı, bütün bu aşamaların belirlenmesinin ardından başlar.

Malzeme Seçimi

Veranda yapmaya karar verdiniz fakat pek çok farklı malzeme seçeneği ile karşılaştınız. Veranda yapımında yaygın olarak metal, polikarbonat levha ve ahşap gibi malzemeler kullanılır. Malzeme seçimi sırasında uygun fiyatlı bir veranda tercih eden kişiler ahşabı tercih edebilirler. Ahşap hem şık bir duruş sergileyecek hem de az fiyat ile çok malzeme satın alabilme imkanı sunacak. Zaman içerisinde ahşabı başka renklere de boyayabilir ve istediğiniz görünümü yakalayabilirsiniz.

Zemin Seçimi

Veranda yaparken zemini de çatı ile uyumlu bir şekilde yapmanız gerekmektedir. Bu sebeple  ahşap çatı tercih ettiyseniz zemin için de ahşap malzeme seçmeniz uyum yakalamanıza yardım edecektir. Eğer çatı için farklı bir malzeme kullandıysanız beton bir zemin kullanabilirsiniz. Bu malzeme hem uzun seneler dayanıklı olacak hem de uygun fiyatlı olacaktır. Zaman içerisinde üzerinde istediğiniz gibi oynama yapabilir ve modelinde değişikliğe gidebilirsiniz.

Malzemeleri Sağlamlaştırın

Malzemelerin hepsini aldınız ve bir araya getirdiniz. Bu aşamadan sonra malzemeleri sağlamlaştırın ve sağlam bir yapı elde etmeye özen gösterin. Bu sayede herhangi bir rüzgarda zarar görmesine engel olmuş olursunuz. Çatısını da sağlamlaştırdığınız takdirde yağmur ve kar geçirmesi de mümkün olmayacaktır. Verandayı ayakta tutan sütunların sağlam olmasına özen gösterin ve ani çökmelere karşı gerekli önlemleri alın.

Cam Kullanın

Verandanıza daha şık bir görünüm kazandırmak için cam kullanabilirsiniz. Böylece rüzgardan ve yağmurdan korunabilir, soğuk kış mevsiminde bile verandanızın keyfini çıkartabilirsiniz.

About iga

Check Also

Kış Bahçesi Dekorasyonu

Özellikle bahar ve yaz mevsimlerinde, balkonda vakit geçirmek oldukça keyiflidir ama havalar değiştiğinde ve soğuklar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.