Home / Bahçe Dekorasyon / Bahçe Duvarı Modelleri

Bahçe Duvarı Modelleri

Bahçe duvarı modellerinin neler olduğunu ve nasıl dekore edildiğini merak ediyorsanız bu yazıyı sizler için hazırladık. Evlerin güvenli şekilde sarılması ve genellikle çevreden gelen pek çok çöpün bahçeye toplanmaması için bahçe duvarı tercih edilmektedir. Belli bir maliyetle pek çok farklı bahçe duvarı modelleri örülebilmektedir. Genellikle bahçe duvarları nasıl bir duvar yapısı seçtiğinize bağlı olarak değişim göstermektedir. Yapılarına ve modellerine göre bahçe duvarları şu şekilde sıralanabilir;

  • Taş bahçe duvarları
  • Demir bahçe duvarları
  • Beton bahçe duvarları
  • Ahşap bahçe duvarları
  • Tuğla bahçe duvarları

Elbette yapı malzemeleri kadar bahçe duvarlarında bazı desenler de mevcuttur. Çizgili bahçe duvarları, sade bahçe duvarları ve çeşitli renkler, söz konusu desenlere örnektir. Pek çok kişi bahçe peyzajına uygun renkler ve desenlerde tasarımlar seçmektedir. Dayanıklılık bakımından bahçe duvarı modelleri tercih edenler genellikle demir ve beton modelleri kullanmaktadırlar. Tasarım bakımından hoş bir görüntü elde etmek isteniyorsa ahşap ve tuğla bahçe duvarları da kullanılabilir.

Modern Bahçe Duvarları

Modern bahçe duvarları şık tasarımlarıyla, farklı desen ve renklerle birçok villada ve bahçeli evde kullanılmaktadır. Yapı bakımından genellikle yarım metreden 2 metreye kadar bahçe duvarları örülmektedir. Bu bahçe duvarları genellikle siteli olan evlerde ahşap çitler olarak, uzun bir şekilde yan yana dizilerek hazırlanmaktadır. Modern bahçe duvarlarını farklı renk ve yapılarda bulabilmek mümkündür. Özellikle de bahçede yeşil bitkilere yer verildiğinde tuğla desenli ya da farklı çizgilerden oluşan bahçe duvarı modelleri tercih edilmektedir.

Hazır Bahçe Duvarı Panelleri

Hazır bahçe duvar panelleri son zamanlarda uzun süreli kurulum gerektiren duvarlara nazaran çok daha fazla tercih edilmektedir. Beton ve tuğla bahçe duvarlarının kurulumu için pek çok malzemeye ihtiyaç duyulmaktadır. Bu nedenle bazı kullanıcılar ahşap bahçe duvarları kullanmaktadır.

Gerçekten sağlam, kolay kurulan ve uzun süreli kullanım imkanı sağlayan hazır bahçe duvarı panelleri belli bir ücret farkıyla kolayca çeşitli bahçelerde kurulabilmektedir. Bahçe duvarı fiyatları fiyatları malzemesine göre değişiklik göstermektedir. Hazır bahçe duvarı panelleri genellikle sac yapısında olur ve maliyeti yüksektir. Bu nedenle en uygun fiyatlı bahçe duvarları taş ve ahşap olanlardır.

About iga

Check Also

Kış Bahçesi Dekorasyonu

Özellikle bahar ve yaz mevsimlerinde, balkonda vakit geçirmek oldukça keyiflidir ama havalar değiştiğinde ve soğuklar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.