Home / Bahçe Dekorasyon / Havuzlu Bahçe Dekorasyon Fikirleri

Havuzlu Bahçe Dekorasyon Fikirleri

Bu yazımızda, havuzlu bir bahçeye sahip olanlar için en güzel havuzlu bahçe dekorasyon fikirlerini sunuyoruz. Bahçeli bir eve sahip olan birçok kişi en güzel havuzlu bahçe dekorasyon örnekleri ile bahçelerini son derecede şık bir şekilde dekore edebilirler. Havuz kenarında bahçe sefası yapmak isteyen kişiler birbirinden şık dekorasyonlar ile bu alanları son derecede eğlenceli ve keyifli bir hale getirebilmektedirler.

Bu alanlarda son derecede şık ve etkileyici dekorasyonlar meydana getirilebilmektedir. Oldukça lüks ve modern bir görünüm oluşturabilmek için havuz kenarında ahşap detaylara da yer verilebilir. Bu durum, bahçenin son derecede lüks ve modern görünmesine katkı sağlamaktadır.

Birbirinden güzel havuzlu bahçe dekorasyonları gerçekleştirilirken havuz kenarlarına çakıl taşları da çoğunlukla kullanılmaktadır. Özellikle de farklı boyutlardaki beyaz çakıl taşları çiçek ve ağaç diplerine de ilave edilerek son derecede şık bir peyzaj oluşturulmaktadır. Bu dekorasyonlarda yine kullanılacak olan eşyalar da epey önemlidir. Masa ve sandalye gibi eşyaların dekorasyon ile oldukça uyumlu ve kullanışlı tercih edilmesi gerekmektedir.

Havuzlu Bahçe Dekorasyonları Nasıl Yapılır

Havuzlu bahçe dekorasyon modelleri yapılırken havuzun kenarındaki yer döşemesinden oturulacak alanlara kadar her ayrıntıya özen göstermek gerekir. Havuz kenarlarında genellikle fayans ve karo gibi yer döşemeleri seçilmektedir. Yine bu dekorasyonları çok daha zengin ve güzel göstermek için havuz aydınlatmaları da sıklıkla kullanılmaktadır. Özellikle de havuzların kenar kısımlarına yerleştirilen aydınlatmalar, ortamın çok daha lüks ve gösterişli görünmesin için uygun bir seçenektir.

Şezlong da havuzlu bahçe dekorasyonları için olmazsa olmaz eşyalar arasında bulunmaktadır. Birbirinden farklı şezlong ve şemsiye modelleri ile dekorasyonlar son derece şık bir hale dönüştürülmektedir. Aynı zamanda bahçe içerisinde oturmak için kullanılacak olan masa ve sandalye seçimi de dekorasyonun görünümünü doğrudan etkilemektedir.

En iyi havuzlu bahçe dekorasyon modelleri yapılırken havuz tercihi en önemli ayrıntılardan bir tanesidir. Havuzun yerleştirileceği alan ve ebadı gibi detaylara son derecede önem vermek gerekmektedir. Aynı zamanda tercih edilecek olan havuzun modeli ve dizaynı da son derecede önemlidir. Son yıllarda havuz modelleri arasından genellikle yüksek ve yuvarlak olan modeller tercih edilmektedir. Yine bu dekorasyonlar yapılırken havuzun etrafında sıra sıra yerleştirilmiş çiçek ve ağaçlar da ortamın huzur verici ve şık görünmesini sağlamaktadır.

About iga

Check Also

Kış Bahçesi Dekorasyonu

Özellikle bahar ve yaz mevsimlerinde, balkonda vakit geçirmek oldukça keyiflidir ama havalar değiştiğinde ve soğuklar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.