Home / Bahçe Dekorasyon / Sade Bahçe Dekorasyonu

Sade Bahçe Dekorasyonu

Sade bahçe dekorasyonu, pek çok insanın ilgilendiği konulardan bir tanesidir. Müstakil evde yaşayan veya küçük de olsa bahçeleri bulunan apartman sakinleri, bu bahçeleri nasıl dekore etmesi gerektiğini merak eder. Sade bahçe, içerisinde mümkün olduğunca az objeye sahip olan bahçelerdir. Bu bahçelerin dekorasyonu, karmaşık ve komplike bahçelere göre çok daha kolaydır. Bu yazımızda, bahçenizi sade bir şekilde düzenleyebilmeniz için bazı önerilerde bulunacağız: Sade Bahçe Dekorasyonu!

Bahçelerin güzel bir görünüme sahip olabilmesi için bu bahçelerin düzenli aralıklarla düzenlenmesi gerekir. Bahçenin zemininde çim bulunuyorsa eğer bu çimler düzenli bir şekilde sulanmalı ve bakımları aksatmadan yapılmalıdır. Bunun yanı sıra ağaç, çiçek gibi bitkilerin yer aldığı bahçelerde bitkilerin türüne göre bakımlarının, gerekiyorsa da budama işleminin gerçekleştirilmesi gerekir.

Sade Bahçe Dekorasyonu Nasıl Yapılır

Sade bahçe dekorasyonu ve düzenlemesi yapılırken genellikle aşağıdaki adımlar uygulanır:

  • Bahçeye yerleştireceğiniz bitkileri belirli aralıklarla kontrol etmelisiniz. Bitkilerin türlerine göre bakımlarına özen göstermelisiniz. İstenmeyen otları, bitkilerinizden temizlemelisiniz.
  • Bahçenin sahip olduğu alana göre farklı nesne ve mobilyalar ile konforlu bir ortam yaratılır.
  • Paletten yapılan sedirler, genellikle bahçeler için oldukça uygundur. Hem rahat hem de göz yormayan sedirler, bahçede bir dinlenme ortamı oluşturulmasını sağlar.
  • Bahçeye çeşitli el yapımı çiçeklikler yerleştirilebilir. Bahçenin görünümü ile uyumlu olan bu çiçeklikler, alanın çok daha şık görünmesini sağlar.
  • Bahçe dekorasyonu sırasında unutulmaması gereken hususlardan bir tanesi de sokak hayvanları için yiyecek ve içecek konulabilecek alanların oluşturulmasıdır.
  • Bahçenin rengine ve tarzına uygun mobilyalar yerleştirebilirsiniz ama unutmayın ki şık bir görüntü için bu mobilyaların düzenli olarak temizlenmesi gerekir.

Yukarıdaki adımları uyguladığınızda bahçeniz sade ve bir o kadar şık bir görünüme kavuşacaktır.

About iga

Check Also

Kış Bahçesi Dekorasyonu

Özellikle bahar ve yaz mevsimlerinde, balkonda vakit geçirmek oldukça keyiflidir ama havalar değiştiğinde ve soğuklar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.