Home / Bahçe Dekorasyon / 2022 Bahçe Dekorasyon Fikirleri

2022 Bahçe Dekorasyon Fikirleri

2022 Bahçe Dekorasyon Fikirleri hususunda geniş bir yelpaze olduğu için önemli olan size uygun olanları seçmenizdir. Bu yılın dekorasyon trendleri ahşaptan yana. Bu nedenle ahşap desenli dekoratif ürünleri tercih edebilirsiniz. Görüntü çok önemli olsa da işlevsellik ve konfor, görüntüden daha da önemli olmalıdır. Sadece görünüme önem verirseniz bahçede istediğiniz huzur ortamını yaratamazsınız.

Eğer bahçede çok fazla zaman geçirecekseniz eşya seçiminizi dayanıklı olanlardan yana yapmalısınız. Renk olarak da pudra ve kahve tonlarını tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra siyah tonlar da bu yıl popüler olmaya başlayan bir renk tercihi olarak dikkat çekiyor.

Günümüzde bahçelerin önemi oldukça fazla olduğu için daha önce de belirttiğimiz gibi bahçe dekorasyonu ile ilgili pek çok fikir karşımıza çıkabiliyor. Daha önceki satırlarda renk seçiminin önemini vurguladık, mobilya seçimi içinse koltuk ve sandalyeler sıklıkla tercih edilmektedirler. Bahçenizin dekorasyon tarzına uyumlu olarak seçilmiş koltuklar, ortamın havasını epey değiştirecektir. Boyut olarak da minimal mobilyaları kullanmanız, bahçenizi daha büyük gösterecektir. Bahçenizde renk renk çiçekler, meyveler ve sebzeler olması, bahçenize canlılık katacaktır. Yine bu renklere uygun olarak da mobilya seçiminde bulunabilirsiniz.

Tabii ki şimdiye kadar değindiğimiz tüm detaylar önemli olsa da eşya seçiminden önce odaklamanız gereken nokta, bahçenizin büyüklüğüdür. Eşya ve aksesuarlarınızın seçimi de yine bu minvalde olmalıdır. Kare ve küçük bir bahçeye sahipseniz buna uygun küçük sandalyeler ve sehpalar tercihiniz olabilir ancak dikdörtgen ve büyük bir bahçeye sahipseniz tercihinizin küçük eşyalardan yana olmasına gerek yoktur. Büyük mobilyalar da bahçenizi çok görkemli gösterecektir. Uzun lafın kısası; çok sayıda aksesuar ve eşya kullanmaktan ziyade önemli olan işlevsellikten yana olmaktır.

About iga

Check Also

Kış Bahçesi Dekorasyonu

Özellikle bahar ve yaz mevsimlerinde, balkonda vakit geçirmek oldukça keyiflidir ama havalar değiştiğinde ve soğuklar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.