Home / Bahçe Dekorasyon / Köy Evi Bahçe Dekorasyon

Köy Evi Bahçe Dekorasyon

Köy Evi Bahçe Dekorasyon fikirleri, her geçen gün daha fazla kişinin dikkatini çekmektedir. Bilindiği üzere köy evleri artık, şehir hayatından sıkılıp sakin ve huzurlu bir yaşam sürmek isteyen bireylerin odak noktası olmuş durumda.

Birçoğumuz doğduğumuz, sakin ve huzurlu topraklara özlem duymaktayız. Bu sebeple, özellikle de şirin bir bahçeye sahip olan köy evleri çok daha fazla tercih ediliyor. Bahçeli bir köy eviniz varsa hep birlikte Köy Evi Bahçe Dekorasyon fikirleri ve önerileri nelermiş, bir göz atalım.

KÖY EVİ BAHÇE DEKORASYON

“Köy evi bahçe dekorasyon nasıl yapılır?” sorusu için verilebilecek yanıtlar ancak hayal gücünüz ile sınırlanabilir. Zevklere göre köy evi bahçe dekorasyon fikirleri değişebilir. Ancak iç mimarlar birkaç nokta konusunda fikirlerini birleştiriyorlar. Bu bilgiler ışığında en çok öne çıkan tavsiyeleri sizler için bir araya getirdik.

Köy Evi Bahçe Dekorasyon – Küçük Bahçe

  • Köy evleri için bahçe ve evin kapısı arasında giden taşlardan bir yol yapılabilir. Taş seçimi hem büyük hem de küçük taşlardan yapılmalıdır.
  • Köy evi denince akla ilk gelen şeylerden biri de şüphesiz çimlerdir. Bahçenizi isterseniz doğal isterseniz de yapay çimlerle kaplayabilirsiniz. Ayrıca taşlardan yapılan yol, çimler üstünde şüphesiz çok daha güzel duracaktır.
  • Eğer bahçenizde kümes hayvanları için bir alan oluşturacaksanız köşede olması gerekmektedir. Bu sayede yer kaplamaz ve dekorasyon için bahçe içerisinde size daha fazla alan bırakır.
  • Güvenlik açısından köy evinizin etrafını dilerseniz çitler ile çevirebilirsiniz. Çit boyutlarını zevkinize göre ayarlayabilirsiniz.
  • Evcil dostunuz için bahçenizin bir köşesine köpek kulübesi yerleştirebilirsiniz. Köpek kulübesi hem soğuk havalarda dostunuzu koruyacak hem de ortama daha dekoratif ve hoş bir görüntü kazandıracaktır.
  • Bahçenize aydınlatma seçerken beyaz veya sarı tonları tercih edilmesi tavsiye edilmektedir. Bu tonlar hem bahçenizi daha aydınlık gösterecek hem de hoş bir hava katacaktır.
  • Oturma alanı için hoş bahçe mobilyası veya ahşap banklar tercih edebilirsiniz. Bu mobilyaları hoş bir orta sehpa veya masa ile tamamlayabilirsiniz.
  • Bahçe içerisinde çocuklarınızın oynaması için bir oyun alanı oluşturabilirsiniz. Plastik veya ahşap çitler ile çocuklarınız için bir oyun alanı gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca onların gözünüzün önünde durması için oyun alanını oturma alanının yakınına yapmanız tavsiye edilmektedir.

SADE BAHÇE DEKORASYONU

Köy Evi Sade Bahçe Dekorasyon

Eğer daha minimalist bir insansanız sizin için en uygun olan sade bahçe düzenlemesi olabilir. Öyle ki sade bahçe düzenlemesi, bahçeyi en az eşya kullanarak hoş ve kullanışlı bir hale getirmeyi içerir. Sade bahçe düzenlemesi için öncelikle tavuk kümesini bahçe içerisinden kaldırabilirsiniz.

Ayrıca bahçenin daha ferah bir görüntü meydana getirmesi için beyaz çitler ve çitlere uyumlu olarak beyaz mobilyalar kullanabilirsiniz. Yine hoş bir masa ile kendinize vakit geçirecek bir alan yapabilirsiniz. Çocuklarınız için yapacağınız oyun alanında ise yine açık renkler tercih edebilirsiniz. Ayrıca peyzaj alanı için bahçenizin %30’unu ayırabilirsiniz.

KÜÇÜK BAHÇE DEKORASYONU

Küçük bahçe dekorasyonu için bazı şeylerden feragat etmeniz gerekebilir. Öyle ki; küçük bahçelere genellikle kümes konmamaktadır. Siz de kümesi bahçenizden çıkararak dekorasyon için daha çok alan kazanabilirsiniz. Oturma alanı oluştururken bir köşe koltuk kullanabilirsiniz. Köşe koltuklar hem daha az yer kaplar hem de daha çok kişinin oturmasına olanak sağlar. Ayrıca köpek kulübesi ve çocuk oyun alanı gibi yerleri de genellikle bahçenin kenarlarına veya köşelerine konuşlandırmaya dikkat edin. Bu durumda bahçede rahat hareket edebilmek için daha çok alan kalacaktır.

About iga

Check Also

Kış Bahçesi Dekorasyonu

Özellikle bahar ve yaz mevsimlerinde, balkonda vakit geçirmek oldukça keyiflidir ama havalar değiştiğinde ve soğuklar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.