Home / Bahçe Dekorasyon / Müstakil Ev Bahçe Dekorasyonu

Müstakil Ev Bahçe Dekorasyonu

Bu yazımızda size sunacağımız Müstakil Ev Bahçe Dekorasyonu fikirleri ile siz de müstakil evinizin bahçesini epey göz alıcı ve kullanışlı olacak bir şekilde dizayn edebilirsiniz. Müstakil Ev Bahçe Dekorasyonu yaparken kendi tarzınızı ve dizayn zevkinizi yansıtabileceğiniz aksesuar vb. tercihlerinde bulunabilirsiniz. Müstakil evinizin bahçesini mümkün olan en iyi şekilde dekore edebilmeniz için hazırlamış olduğumuz; bahçe dekorasyonuna dair birbirinden farklı fikirlerle siz de bahçenizi çok daha kullanışlı ve etkileyici hale getirebileceksiniz. Sizin için hazırlanmış olan bu dekorasyon fikirlerine bir göz gezdirdikten sonra siz de müstakil ev bahçe dekorasyonunu kendi bahçenize uyarlayarak günümüz trendlerine uygun bir şekilde dekore edebilirsiniz.

Süs Havuzları Olmazsa Olmaz

Fazlasıyla ilgi çekici ve estetik açısından oldukça şık bir bir bahçe dekorasyonu gerçekleştirmek için kesinlikle bir süs havuzunu göz ardı etmemek durumundasınız. İlgi çeken bir dekorasyon malzemesi olarak kullanabileceğiniz süs havuzları; aynı zamanda ruhu dinlendiren naif sesi ile bahçenizde rahatlamış olarak zaman geçirmenize de olanak sağlar. Mütevazi, şirin bir bahçe için bile epey uygun modellerin ve tasarımların içinden, birçok model arasından siz de kendinize bir süs havuzu meydana getirebilirsiniz.

Çocuklar İçin Salıncak

Eğer çocuklarınız varsa bahçenizde salıncaklar için az da olsa bir yer açmanız gerekmekte; zira çocuklarınız için bahçenizde bir oyun alanı da düşünmek durumundasınız. Mütevazi ve yeterli genişlikte olmayan alanlar için de özellikle kapının, kapı kemeri diye tabir ettiğimiz kısımlarına kuracağınız bir salıncak, bahçenize çok daha şirin ve sıcak bir görüntü katacaktır. Salıncaklar yalnızca çocuklar için olmak zorunda değil; siz yetişkin çocuklar da günün stresini atmak için bir elinizde kahveniz, bir elinizde kitabınızla salıncakta sallanabilirsiniz. Eğer ki müstakil evinizin bahçesi, yeterli genişlikte bir alana sahip ise koltuklu salıncak modellerini tercih edebilirsiniz, bu durumda birden fazla kişi ile salıncak sefası yapma imkanı yakalayabilirsiniz. Bu sayede bahçenizde keyif yapabilirsiniz.

Mangal Ve Barbekü Alanı Oluşturun

Mangal veya barbekü yapıp dostlarla eğlenilebilecek bir alan oluşturmak, bahçeli evlerin, neredeyse değiştirilemez kuralı gibi öne çıkmaktadır. Siz de sıcak aylar gelip çattığında mangal yapmadan duramayanlardansanız ve misafirlerinize şirin bahçenizde bir barbekü partisi vermek istiyorsanız ufak da olsa barbekü partisine yetecek kadar bir alan oluşturmanız, sizin açınızdan önemli olacaktır.

Dekoratif Ağaçlar

Meyve ağaçlarına veya tercih ettiğiniz diğer ağaç türlerine dekoratif olarak şekil veremiyorsanız dikim aşamasında biraz daha dekoratif olarak dikebilirsiniz. Dekorasyon amaçlı olarak kullanılan ağaç türleri içerisinde önemli bir yere sahip olan bodur ağaçlar, müstakil ev bahçe dekorasyonu yapmak için seçebileceğiniz en güzel ağaç türü tercihlerindendir. Ağaçların yanı sıra renkli çiçekler de yine bahçe dekorasyonu için atlamamız gereken, önemli detaylardan bir tanesi olarak öne çıkmaktadır.

Dekorasyon amaçlı olarak bahçenize dikmiş olduğunuz bodur ağaçların diplerini süslemek ve farklı görünmesini sağlamak için çakıl taşlarıyla doldurursanız daha etkili ve estetik açıdan biçilmiş kaftan olan bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Minik Seralar

Mütevazi ve dar alanlı bir bahçeye sahip olsanız dahi minik tasarımlı, aşırı yer kaplamayan sera modelleri ile hem bahçenizi daha işlevsel bir hale getirmiş hem de estetik açıdan oldukça elzem ve hoş bir görüntü elde etmiş olursunuz. Müstakil evinizin bahçesinde sebze yetiştirmek amacı ile bulunduğunuz mevsim her ne olursa olsun faydalanabileceğiniz bu küçük seralarla siz de bahçenizin tarzını ve havasını birdenbire değiştirebilirsiniz.

Bahçe Aksesuarlarını Unutmayın

Müstakil evinizin bahçesinde dekorasyon yapmak için bodur ağaçlar ve birbirinden renkli çiçekler kadar önem arz eden bir diğer husus da hiç şüphesiz ki kullanacağınız aksesuarlardır. Siz de müstakil evinizin bahçesi için fazlası ile aksesuar seçiminde bulunarak bahçenizde daha canlı, kıpır kıpır bir görüntü elde edebilirsiniz. Bu canlılığı sağlamak için bahçenize tercih edebileceğiniz en elzem aksesuarlar arasında; çömlek vazo ve saksılar gelmektedir. Çömlek vazolar ve saksılar bir yana; küçük heykel bibloları da bahçenize tercih edebileceğiniz en şık aksesuarlar arasında boy göstermektedir.

Aydınlatmanın Önemi

Şimdiye kadar bahsettiğimiz dekorasyon fikirleri, bahçenizin gündüz görünümüne ve gündüz kullanımına odaklanmaktaydı lakin bahçenizin sadece gündüz vakitlerinde değil geceleri de epey dikkat çekici, estetik açıdan hoş bir yapıya sahip olması ve gece kullanımına da uygunluk teşkil etmesi gerekmektedir. Bu estetikliği sağlamak için bahçenizde kullanacağınız aydınlatmanın tercihinde de epey seçici olmalısınız. Küçük bahçe lambaları, sizin gibi dekorasyon meraklıları arasında bahçeye en çok tercih edilen aydınlatma türüdür. Bahçenize yerleştirdiğiniz küçük lambaları; bahçenizin giriş kısmında kemerlere sahip iseniz kemerleri aydınlatmak maksadı ile de kullanabilirsiniz. Arzu ederseniz bahçenizin dekorasyonunda önem arz eden aydınlatma ürünleri tercihinizi, güneş enerjisiyle çalışan aydınlatma türlerinden yana kullanabilirsiniz. Bu tercihinizin getirisi olarak da gece boyunca açık tutabileceğiniz aydınlatma ürünleriniz olur. Bahçeniz için uygun aydınlatma seçiminde bulunarak akşam vakitlerinde de bahçenizin fazlasıyla göz kamaştırıcı ve zarif bir görüntü elde etmesini sağlamış olursunuz.

About iga

Check Also

Kış Bahçesi Dekorasyonu

Özellikle bahar ve yaz mevsimlerinde, balkonda vakit geçirmek oldukça keyiflidir ama havalar değiştiğinde ve soğuklar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.