Home / Bahçe Dekorasyon / Küçük Bahçe Dekorasyonu

Küçük Bahçe Dekorasyonu

Kendinize ait mütevazi bir bahçeye sahipsiniz ancak nasıl dekore edeceğinize dair bir fikriniz yok mu? Belki bahçenizde yüzme havuzu, ateş çukuru gibi ekstra ayrıcalıklara sahip olmayabilirsiniz. Yine de yaratıcılığınızı kullanarak sahip olduğunuz bahçeyi, mümkün olan en iyi şekilde güzelleştirebilirsiniz.

Peyzaj düzenlemesi yapmak, farklı çit modelleri ve uygun bahçe mobilyaları kullanmak gibi etkili tasarım yöntemleri ile mevcut bahçenizi, herkesin “Keşke benim bahçem de böyle olsa…” diyeceği kullanışlı ve göze hitap eden bir alana dönüştürebilirsiniz. İşte, bahçenize seviye atlatacak, bambaşka bir görünüm kazandıracak Küçük Bahçe Dekorasyonu için bazı dekorasyon fikirleri:

“Küçük Bahçe”den “Samimi Bahçe”ye

Dekorasyon fikirlerinizi geliştirmeye başlamadan önce yapmanız gereken ilk şey, bakış açınızı değiştirmek olmalıdır. Elinizde olmayan şeyler yerine “elimdekilerle en iyisini nasıl yapabilirim”e odaklanmalısınız.

Bahçenizde geniş, yuvarlak masalar yerine daha ince ve uzun masalar tercih edebilirsiniz. Etrafına dizeceğiniz küçük sandalyelerle ve bu ortamı bitkilerle çevreleyerek kendinize güzel bir yemek alanı oluşturabilirsiniz. Genel olarak bahçede kullanacağınız bütün eşyaları bu mantıkla seçmelisiniz. Böylece hem daha kullanışlı olmakta hem de bahçeniz olduğundan daha geniş bir alana sahip gibi gözükmekte.

Yatay Çitler

Küçük bir bahçeye sahipseniz çitler, bu bahçede ihtiyacınız olan son şey gibi görünebilir. Zaten küçük olan bahçenizdeki bu çitlerin iyice kutu etkisini yapacağını düşünebilirsiniz ancak diğer evlerle dip dibe iseniz ve mahremiyet istiyorsanız çitler, olmazsa olmazdır. Çitleri tamamen devre dışı bırakmak yerine ince çitleri yatay olarak kullanırsanız bu sorunu da ortadan kaldırmış olursunuz.

Renklere Odaklanın

Alanınızı mümkün olan en iyi şekilde kullanmak için gerekli olan bir diğer husus ise renktir. Bahçenizdeki masalar, çitler, sandalyeler ve diğer eşyalar, bitkilerinizin renkleriyle uyum içinde olursa insanların ilgisi bahçenizin küçüklüğünden, tasarımın mükemmelliğine doğru yönelecektir.

İşte bu ve benzeri pratik çözümlerle, elinizdeki imkanlar doğrultusunda siz de harika bir bahçeye sahip olabilirsiniz. Daha fazla dekorasyon fikirleri için bizi takip etmeye devam edin.

About iga

Check Also

Kış Bahçesi Dekorasyonu

Özellikle bahar ve yaz mevsimlerinde, balkonda vakit geçirmek oldukça keyiflidir ama havalar değiştiğinde ve soğuklar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.