Home / Bahçe Dekorasyon / Bahçe Süsleri

Bahçe Süsleri

Kendin yap (DIY) fikirlerinin en geniş kullanım alanı bahçe dekorasyonu içerisindedir. Eskimiş masalardan kavanozlara, plastik şişelerden eski bardaklara kadar tüm atık malzemeleri kullanarak yapabileceğiniz bahçe süsleri, sizin ve çocuklarınızın yaratıcılığını geliştirir. Ailecek hazırlayabileceğiniz kendin yap ürünleri sayesinde aileniz ile daha eğlenceli, daha verimli vakit geçirmeniz de mümkün. Ekonomik ve kullanışlı bahçe süsleri hazırlamanız için harika fikirler hazırladık.

Eski masalar yeni mangal setleri!

En iyi bahçe süslemeleri kendin yap (DIY) fikirleri, kullanışlı olanlardır. Mutfakta sebzelik olarak kullanılan tekerlekli ahşap masalar zaman içerisinde eskir ve kullanılmaz hale gelir. Bu masaları ve buna benzer masaları, bahçede mangalın altında kullanabilirsiniz. Bu masalar tekerlekli oldukları için kolayca hareket ettirilebilirken aynı zamanda etrafında oynayan çocukları da tehlikelerden korur. Ayrıca yemek masası ile aynı yüksekliğe çıkmış olduğu için pişiren kişinin daha kolay pişirmesini ve servis yapmasını sağlar.

Eski jakuzilerini açık hava jakuzisine dönüştürün!

Bu fikir biraz imkansız gibi gelse de aslında o kadar da zor değil. Banyolarını yenileyenlerin çok büyük bir kısmı eski jakuzilerini hala kullanıyor olsa bile çöpe atıyorlar. Bazen yeni banyoda yer olmadığı için bazen eskidiği için atılan bu jakuzileri, bahçenizde açık hava jakuzisi olarak kullanabilirsiniz. Bir kaç parça ahşap ile etrafına destekler yapabileceğiniz bu jakuzi, hem sizin hem çocuklarınızın eğlence kaynağı olabilir. İsterseniz bunu değişik ışıklar ile de ışıklandırabilirsiniz.

Yuvarlak taşlardan yollar, alanlar yapın

Bu zaten tüm bahçelerde kullanılan bir dekorasyon yöntemi. Ancak siz bunu tamamen kendi tarzınıza göre yeniden düzenleyebilirsiniz. Yani klasik taşlar yerine deniz kabuklarını ya da üzeri düz olan ama şekilleri yamuk yumuk olan taşları bir araya getirerek daha havalı bir dekorasyon yapabilirsiniz.

En kolay bahçe süsleme yöntemi, plastik şişeler

Evimize bir çok içecek sayesinde giren ve hemen hemen tüm çöpleri dolduran plastik şişeler atık malzeme olmaktan çıkıp hayatımızın bir parçası oluyorlar. Evin her yerinde aksesuar olarak kullanabileceğimiz bu malzemeler, bahçe süslemesi için biçilmiş kaftan. Direk şeffaf olarak kullanabileceğiniz bu şişeleri boyayarak, üzerine kağıtlar yapıştırıp çeşitli şekillerde süsleyerek de kullanabilirsiniz. Şişelerin orta yerinden kare ya da dikdörtgen olarak kesin. Bu kestiğiniz kısmı çıkarın ve içine toprak koyun. Toprağa çok büyüyüp gelişmeyecek ya da ağırlaşmayacak bir çiçek dikin. Hepsi bu kadar!

About iga

Check Also

Kış Bahçesi Dekorasyonu

Özellikle bahar ve yaz mevsimlerinde, balkonda vakit geçirmek oldukça keyiflidir ama havalar değiştiğinde ve soğuklar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.